Trvalý pobyt dlužníka s exekucí - hrozí zabavení věcí majitele bytu, domu, nemovitosti?

3 odpovědi

Dobrý den,
mám syna, na kterého je momentálně několik exekucí. Syn žije v zahraničí, ale trvalý pobyt má psaný u nás. Už nás dokonce navštívil jeden exekutor a některé věci zabavil i když byli naše, ale bohužel jsme od nich neměli žádný doklad, protože byli zakoupeny dávno.
Je možné nějákým způsobem předejít dalším exekucím?
Například přepsat synovu trvalou adresu na město nebo něco podobného?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

doporučuji co nejdříve synovo trvalé bydliště ve Vašem bydlišti odhlásit, čímž alespoň částečně eliminujete návštěvy soudních exekutorů.

Postup, jak změnit trvalé bydliště dlužníkovi, který u Vás již nebydlí, naleznete zde: http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/trvale-bydliste.html (část článku: Odhlášení, zrušení trvalého pobytu).

Děkuji za odpověď. A je možný ještě nějáký další postup aby nám dali exekutoři pokoj? A vyhnout se dalším problémům?

Dobrý den, vzhledem k zákonnému oprávnění soudního exekutora vstupovat do míst, kde lze očekávat majetek povinného, což je v prvé řadě adresa trvalého pobytu povinného, je jedinou obranou před vstupem soudního exekutora a jeho případném provádění soupisu majetku zrušení údaje o trvalém pobytu Vašeho syna.