Splácení exekuce - může exekutor přesto přijít zabavit majetek?

1 odpověď

Dobrý den,
v listopadu 2017 mě navštívil soudní vykonavatel od JUDr. Jíchy,
sepsali mi věci, ale nelepili žluté štítky.
Dohodl jsem se na splátkách, ale bohužel posílám méně než bych měl.
Dnes (13.12.2017) mi vykonavatel volal, ať seženu do zítra (14.12.2017) dlužnou částku, jinak mě o víkendu opět navštíví.
Bohužel celou částku nemám kde sehnat. Poradíte mi prosím?
Jsem zoufalý a nechci přijít před Vánocemi o věci, které sepsal. Děkuji.

Dobrý den, neznám Váš případ a výši Vašeho dluhu, ale obecně Vám doporučuji dohodnout se s vykonavatelem soudního exekutora na úhradě alespoň části dluhu, kterou ihned zaplatíte, s tím, že splátkový kalendář začnete dodržovat. Jinak je velmi pravděpodobné, že Vás vykonavatelé JUDr. Jíchy navštíví, neboť v případě trvajícího dluhu má soudní exekutor právo vymáhat exekvovanou částku také postižením movitých věcí, bez ohledu na uzavřený splátkový kalendář.