Splácení dluhu ručitelem za hlavního dlužníka - jak z toho ven, když dlužník nesplácí?

1 odpověď

Dobrý den,
tchán si vzal na sebe úvěr 2008 za synovce, který má bydliště na obecnim úřadě, tedy tzv. bezdomovecký trvalý pobyt.
Dům i podnikání ma napsané na svou přitelkyni.
Synovec úvěr nesplací a tchánovi i jeho ženě obstavili účet. Je možné se ze synovcem domluvit, aby se k tomuto dluhu přiznal a vzal ho na sebe?
Nebudou na to nahlížet jako na podstrčeného bílého koně, když nemá oficiálně trvalý pobyt a doložitelné příjmy?
Pokud na to nepřistoupí tak podat trestní oznámení na podvod?
Děkuji, M. B.

Tento dotaz již zodpovězen.