Darování, převod auta dlužníkem v insolvenci, oddlužení a souhlas insolvenčního správce

1 odpověď

Dobrý den,
jsme v insolvenci 2016-2018.
Máme povoleno oddlužení plněním splátkového kalendáře, plníme cca na 30%.
Manželka má na sebe psané auto, které bylo součástí přehledu majetku při podání insolvenčního návrhu. Nyní bychom chtěli auto darovat švagrové.
Budeme moci auto "normálně" přepsat na ni? Je nutný souhlas insolvenčního správce s darováním (převodem) osobního vozidla z manželky na švagrovou?
Nebo bude vhodnější ponechat auto napsané na manželku?
Díky moc za odpověď.

Dobrý den,

dispoziční oprávnění dlužníka, jemuž bylo schváleno oddlužení plnění splátkového kalendáře, náleží právě dlužníkovi.
S majetkem sepsaným do majetkové podstaty (vyjma majetku zatíženého zástavními právy – typicky nemovitosti) tak můžete volně disponovat.

Pouze tuto skutečnost oznamte Vašemu insolvenčnímu správci.