Žádost dlužníka o ukončení insolvence po splacení - vzor, kam poslat?

1 odpověď

Dobrý den bliží se mne konec insolvence 30.4.2018 jak napsat o ukončení a odlužení dik

Dobrý den,

ukončení oddlužení nenavrhuje dlužník, nýbrž usnesení o splnění splátkového kalendáře a ukončení řízení vydá soud poté, co mu insolvenční správce předložení Zprávu o splnění oddlužení.

Vy jako dlužník musíte soudu pouze doručit návrh na osvobození od placení zbytku dluhů dle ust. § 414 insolvenčního zákona.
Tento návrh se podává nejdříve v 60. měsíci trvání oddlužení, ideálně k jeho konci (tj. ve Vašem případě ke konci dubna 2018) ; jeho vzor Vám poskytne obvykle insolvenční správce.