Prodloužení doby splácení insolvence - podmínky, kde požádat?

1 odpověď

2018 mi končí 5ti letá doba splácení insolvence.
Jsem důchodkyně, splácela jsem pravidelně, ale ne celou částku. Bohužel nemohu zvýšit částku, nezbylo by mě na bydlení.
Je možné požádat o prodloužení doby splácení?
Děkuji

Dobrý den,

ust. § 398 odst. 3 insolvenčního zákona stanoví, že oddlužení trvá právě 5 let.

Judikatura a praxe soudů umožňuje z důvodů zvláštního zřetele hodných splátkový kalendář přerušit (např. z důvodu hospitalizace aj.), a o tuto dobu se „prodlužuje“ doba trvání. Fakticky však v takovém případě splátkový kalendář trvá právě 60 měsíců, když v ostatních měsících byl splátkový kalendář přerušen.

Žádosti o prodloužení splátkového kalendáře tak soud dle mého názoru nemůže vyhovět.