Zamítnutí leasingu z důvodu exekuce na jednoho z jednatelů firmy - jednatel o exekucí neví

1 odpověď

S kolegou jsme jednatelé firmy. Kolega si chtěl vzít leasing na auto a zamítli mu to, že na mě je vedeno exekuční řízení. Ptal jsem se v bance a díval se do registrů. Nikde nic není. Je možné zjistit jaké řízeni a kým je vedeno abych to mohl zaplatit? Děkuji s pozdravem ZJ

Dobrý den, k Vašemu dotazu uvádím, že zda je proti Vám vedena exekuce lze zjistit v Centrální evidence exekucí, což je veřejný seznam, který je veden, provozován a spravován Exekutorskou komorou České republiky na http://www.ceecr.cz. Nahlížení do seznamu je za poplatek, a to 60 Kč, - za každé poskytnutí elektronického údaje z evidence. Je třeba však upozornit, že do evidence jsou zapisovány údaje až po určitých úkonech exekutora a není proto vždy zcela aktuální. Doporučovala bych Vám proto se nejprve informovat u příslušného okresního (obvodního) soudu s místní příslušností dle Vašeho bydliště, zda proti Vám nevede nějaké exekuční řízení, neboť tento soud jako exekuční soud vždy musí na návrh oprávněného pověřit vedením exekuce konkrétního exekutora, tudíž ve Vaší věci vede příslušné exekuční řízení.