Exekuce na řidiský průkaz, ŘP, řidičské oprávnění a doplacení exekuce, vrácení ŘP

1 odpověď

Otci mé dcery byl zabaven v roce 2016 řidičský průkaz, tedy ŘP neboli řidičské oprávnění. Důvodem bylo neplacení výživného neboli alimentů.
Nyní ma zájem uhradit dlužné výživné a získat zpět ŘP, který využije pro dopravu do svého zaměstnání a dál i v zaměstnání samotném. Jak nadále postupovat a zda je povinen uhradit exekutorské komoře finanční částku, která vznikla po dobu cca tří let?
Exekuce byla provedena přes organizaci Bezplatná ochrana rodičů před neplatiči.
Děkuji za informaci

Dobrý den, exekuci vždy vede a pohledávku vymáhá konkrétní exekutor, na kterého je třeba se obrátit ohledně dalšího postupu. Exekutorské komoře se neplatí, náklady exekuce se hradí uvedenému exekutorovi. Pokud otec Vaší dcery písemně doloží, že automobil potřebuje pro výkon zaměstnání, bude exekuční příkaz zabavující řidičský průkaz zrušen. Doporučuji Vám však si nejprve ověřit u otce Vaší dcery, zda a kdy Vám dlužné výživné prostřednictvím exekutora uhradil či uhradí, případně kontaktovat samotného exekutora, který je povinen Vás informovat o stavu řízení.