Exekuce a postoupení, přeprodej pohledávky - náklady exekuce

1 odpověď

Dobrý den.
Prosím, jak je to s náklady exekučního řízení i s exekučním řízením samotným, když je pohledávka věřitelem prodána (postoupena) někomu jinému. Jaký je potom vztah mezi exekutorským úřadem a novým věřitelem.
Kdo může eventuálně zastavit exekuční řízení a kdo pak hradí náklady.
Děkuji.

Dobrý den, prokáže-li nový oprávněný své nástupnictví, exekutor s ním dále jedná jako s oprávněným, tj. nový subjekt vstupuje do práv a povinností původního subjektu. Exekuční řízení zastavuje exekutor nebo exekuční soud v zákonem stanovených případech (ust. § 55 zák. č. 120/01 Sb. exekuční řád, ust. § 268 zák. č. 99/63 Sb. , občanský soudní řád). Náklady hradí ten z účastníků, kdo zastavení zavinil.