Vymazání z insolvenčního rejštříku po ukončení insolvence - za kolik dnů, týdnů, měsíců nebo roků se to stane?

1 odpověď

Dobrý den,
prosím Vás jakým způsobem a po jakém čase je možné, abych byl vymazán z insolvenčního rejštříku?
Štve mě, že tam jsem, protože mi návrh nebyl ani schválen. Předem mockrát děkuji za vaši odpověď

Dobrý den,

pokud byl Váš návrh soudem odmítnut anebo zamítnut, soud informace o Vašem insolvenčním řízení znepřístupní do 15 dnů ode dne, kdy mu doručíte žádost o výmaz těchto informací dle ust. § 425 odst. 1 insolvenčního zákona. Žádost jste oprávněn podat nejdříve tři měsíce poté, kdy nabylo právní moci usnesení, kterým se řízení končí (tj. usnesení o odmítnutí / zamítnutí insolvenčního návrhu).

Pokud žádost soudu nepodáte, soud Vaše údaje znepřístupní až po 5 letech od právní moci usnesení, kterým se řízení končí.