Společná insolvence nemanželů, partnerů, druha a družky

1 odpověď

Dobrý den.
Chci se zeptat, lze podat návrh na oddlužení u partnerů, kteří nejsou oddáni? A lze u jednoho z partnerů podat návrh, když je na rodičovském příspěvku?
Děkuji

Dobrý den,

návrh na společné oddlužený jiných osob, než manželů podat nelze (a to ani registrovaných partnerů, jelikož ani u nich nevzniká společné jmění).

Předpokladem úspěšnosti podaného návrhu na oddlužení je splnění předpokládané míry 30 % pohledávek nezajištěných věřitelů. S ohledem na obvyklou výši rodičovského příspěvku ve výši 7 600, - Kč není z takového příspěvku možnost s ohledem vždy na minimálně jednu vyživovanou osobu (dítě) provádět ve prospěch insolvenčního řízení žádné srážky. Příjmy by tak musela žena navrhující schválení oddlužení zajistit jinak (typicky darovací smlouvou či smlouvou o důchodu).