Práce v zahraničí po insolvenci, konkurzu a exekuci

1 odpověď

Dobrý den.
Já jsem po insolvenci a konkursu v exekuci na plat a manželce zatím běží insolvence. Můžeme jít pracovat do zahraničí, legálně přes agenturu. A jestli ano, jak máme postupovat s našimi závazky.
Moc děkuji.

Dobrý den,

české insolvenční ani exekuční předpisy práci dlužníků v zahraničí nijak nezakazují ani neomezují.

Pokud se však u dlužníka v oddlužení takovou změnou sníží Váš příjem, může od Vás soud tuto změnu zdůvodnit (zda jste záměrně nesnížil možné uspokojení věřitelů).
V případ práce insolvenčního dlužníka v zahraničí soud stanoví hradit zálohu na srážky a pak (obvykle jednou za tři anebo šest) měsíců správce provede podle manželkou předložených výplatnic zahraničního zaměstnavatele dopočet. Problémem však je, že i ze zahraniční mzdy se vypočítává nezabavitelné minimum dle českých předpisů a nikoliv zahraničních.