Splácení insolvence do 30%, co když bude přeplacena nad 30% - zastavení insolvence?

1 odpověď

Dobrý den,
jsem v insolvenci a splátkový kalendář splácím od 1.1.2015, měsíční splátka činí 8 500 Kč toto je částka bez splátky insolvencnimu správci.
Od 2015 do konce 2017 jsem zaplatila skoro celých 30% z dluhu, protože mi ze mzdy byla strhávána větší částka než 8500 Kč. Mám před sebou ještě dva roky splácení, abych splnila 5 let a ke splnění splácení 30% mi zbývá zaplatit 80 000 Kč.

Nyní jsem změnila zaměstnání chtěla jsem se zeptat jestli musím stále po dobu 2 zbývajících let platit stále 8 500 Kč, tím pádem zaplatím víc jak 30% nebo mohu rozpočítat těch zbylých 80.000 do dvou zbývajících let a dosáhnu během 5 let zaplatit 30%.
Budu totiž nyní pracovat na živnostensky list, tedy ŽL a nevím jak mi činnost z počátku půjde.
Vím, že budu muset odvádět 2/3 z výdělku.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud částka ve výši 8 500,00 Kč byla soudním usnesením stanovena jako tzv. fixní splátka, jste povinna tuto částku hradit po celou dobu trvání splátkového kalendáře.
V opačném případě by se jednalo o podstatné porušení Vaší povinnosti a nebylo by Vám přiznáno osvobození od placení zbytku dluhů, když smyslem insolvenčního řízení není uhradit věřitelům právě 30 % jejich pohledávek, ale máte uhradit veškeré pohledávky a pokud toto není možné, tak nejméně 30 % pohledávek.