Vymáhání omylem zaslaných peněz na účet ciznice - zemřel a nemá dědice

1 odpověď

V 06/2017 jsem omylem zaslala 31189 Kč na aktivní účet vedený u KB, patřící občanovi ruské národnosti, který již ale nežije a nemá dědice. Banka mi doposud peníze nevrátila, ačkoli jsem podnikla veškeré snahy u různých příslušných institucí k navrácení peněz. Dle sdělení advokáta, nelze zahájit správní řízení ve věci nezákonného obohacení v případě úmrtí majitele účtu a nejsou-li po něm žádní dědicové, včetně zahájení exekučního řízení. Nejsou-li tedy žádní dědicové, k nezákonnému obohacování dochází dle advokáta ze strany banky. Na předmětném účtu již není mimo bankovních poplatků 24 let žádný pohyb. Prosím Vás o pomoc. Moc děkuji za pomoc.

Dobrý den, Váš dotaz se netýká výkonu exekuce. Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce http://www.poslatdotaz.cz .
Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9. -11. hodinou na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/chat.html.