Exekuce pro nazaplacení nákladů soudního řízení - může se to stát?

1 odpověď

Dobrý den, expříteli bylo 11. prosince městským soudem uloženo, aby uhradil náklady soudního řízení. Náklady dosud neuhradil.
Jak má teď problém řešit?
Hrozí mu exekuce? A v jaké době?
Děkuji za rychlou odpověď.

Dobrý den,

pokud osoba, jíž bylo uložena uhradit náklady soudního řízení, do doby určené v soudním rozhodnutí částku neuhradí, může osoba, které měla být náhrada nákladů uhrazena, podat proti Vašemu expříteli návrh na zahájení exekuce.
Jelikož mu bylo určeno hradit náklady soudním rozhodnutím, je více než rozumné takové náklady uhradit, jinak se vystavuje nebezpečí nařízení exekuce.