Náhrada škody za nezákonnou exekuci - finanční satisfackce

1 odpověď

2001 byla provedena nezákonná exekuce jiného než povinného, spor o vyklizení bytu jsem vyhrála 2015.
Podala jsem návrh na odškodnění dle ESLP, ministerstvo mi však odmítá celou škodu uhradit, neb advokát se nemohl několikrát k soudu dostavit, což jsem nemohla ovlivnit - souběžná jednání. Navíc došlo k výměně bytu, tj. někdo by měl uhradit náklady řízení v původním řízení, abych je nemusela hradit sama. Stav řízení jsem nezpusobila.
Podala jsem trestní oznámení, žádost o vrácení bytu a věcí u soudu, poté návrh na předběžné opatření, soud mi nic z toho nevydal.
Ráda bych se zeptala, jak je to s odškodněním, a s placením poplatku soudu?

Dobrý den, Váš dotaz se netýká výkonu exekuce. Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce http://www.poslatdotaz.cz .
Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9. -11. hodinou na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/chat.html.