Výpočet čistého příjmu pro insolvenc OSVČ (pro schválení oddlužení)

1 odpověď

Dobrý den,
připravují se na insolvenci neboli oddlužení. Podnikám od 1.11.2017.
Jak mám určit svůj čistý přijem? Co vše mohu odečíst?
Děkuji.

Dobrý den,

podnikatelé prokazují svůj příjem předložením účetnictví / faktura / daňového přiznání za předchozí zdaňovací období. v tomto ohledu lez jen stěží předvídat, zda podklady pro určení příjmu budou v Vaší strany pro soud dostačující.

Zároveň platí dle ust. § 318 o. s. ř. , že insolvenční srážky činí 3/5 hrubého příjmu podnikatele (tj. objemu vystavených faktur), avšak v tomto je rozhodovací praxe insolvenčních soudů nejednotná. Ohledně provádění srážek z příjmu OSVČ odkazuji na podrobný článek zveřejněný na webu epravo: https://www.epravo.cz/top/clanky/srazky-z-prijmu-podnikatelu-v-oddluzeni-co-soudce-to-nazor-106523.html.