Splácení insolvence rodiče ze sirotčího důchodu dítěte, dětí - může se to?

1 odpověď

Dobrý den, jsem v insolvenci cca 100 000 pracuji, mám dárce, neboť by mi insolvence nevyšla, protože se sirotči důchodu na děti nezapočítává.
Mohu posílat více peněz z důchodu dětí, aby jsme se insolvence rychleji zbavily. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

žádný zákon Vám nezakazuje vkládat tzv. mimořádné splátky nad ráme předpokládaného.

Spornou otázkou je však oprávněnost použití sirotčího důchodu dětí, který je příjmem dětí, nikoliv Váš příjem. Insolvenční soud jako takový toto zcela jistě zkoumat nebude, ale Vy jste odpovědná svým dětem, jelikož se de facto jedná o Vám svěřené finance dětí.