Společná insolvence manželů - oba dluhy před manželstvím za svobodna

1 odpověď

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zda můžeme jít do insolvence společně s manželkou. Když dluhy máme každý ještě za svobodna.
Děkuji za odpověď

Dobrý den,

ano, můžete společně s manželkou podat společný návrh na oddlužení. Na všechny závazky se pa bude nahlížet, jako by šlo o závazky společné a není rozhodné, zda vznikly před manželství nebo až v rámci manželství.