Exekuce na rodičák, rodičovský příspěvek a insolvence, oddlužení, osobní bankrot

3 odpovědi

Dobrý den,
mám insolvenci, dluh 401.186,72 Kč, zaplaceno 164 046 Kč k 31.12.2017.
Z čeho mi budou brát peníze když maám rodičovský příspěvek 8100 Kč. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

i z rodičovského příspěvku je možné provádět srážky. Pokud jste svobodná a máte jedinou vyživovací povinnost k dítěti (jednomu) srážka bude činit v roce 2018 měsíčně 212, - Kč. Pokud máte dětí již více, srážku z rodičovské nebude možno provádět.
Je však třeba pamatovat na to, že v tomto případě je třeba, abyste si zajistila pro účely oddlužení jiné příjmy. Pokud nebude hrazena ani odměna insolvenčního správce, je toto považováno za vznik nového dluhu, což vede ke zrušení schváleného oddlužení z důvodu porušení podmínek oddlužení dle insolvenčního zákona.

dobry den mohu se ještě zeptat kolik procent musí bejt zaplaceno z te dluzne castky

Dobrý den,

abyste byla po 60 měsících trvání oddlužení soudem osvobozena od placení zbytku dluhů, musíte uhradit alespoň 30 % zjištěných pohledávek nezajištěných věřitelů.