Insolvence a stavební spoření od rodičů a splácené rodiči - patří spoření do majetkové podstaty?

3 odpovědi

Dobrý den,
jsem v tíživé finanční situaci a musím ji řešit insolvencí.
Rodiče mi založili v roce 2015 stavební spoření. Dotkne se insolvence i tohoto spoření, i když tam peníze posílají rodiče?
Děkuji

Dobrý den,

ano, zůstatek účtu stavebního spoření je Vaším výlučným majetkem a není rozhodné, kdo příspěvky na stavební spoření posílá, zda Vy anebo Vaši rodiče.
Finance, které jsou na účtu stavebního spoření, tak mohou být insolvenční postihnuty.
Nadto upozorňuji, že při podávání insolvenčního návrhu jste povinna tyto finance uvést v seznamu Vašeho majetku; v opačném případě se jedná o zatajování hodnoty považované za tzv. nepoctivý záměr

Děkuji za odpověď, bylo mi porazeno, at vypovim smlouvu a po 3 mesicich mi vyplati penize, at o ne neprijdu, kdyz to plati rodice, mohu to tak udelat?

Dobrý den,

pokud budou finance vyplaceny před tím, než bude zahájeno insolvenční řízení, v tomto ohledu je to v pořádku.
Připravte se však na to, že insolvenční správce standardně prověřuje finanční situaci dlužníka 3 roky zpětně a banky jsou povinny insolvenčnímu správci veškeré údaje poskytnout. Insolvenční správce se pak samozřejmě bude dotazovat, jak jste s penězi naložila.