Insolvence a pozastavení živnosti na podnět OSSZ (sociálky)

3 odpovědi

Dobrý den.
S manželem jsme v dluhové pasti.
Chceme insolvenci, mám dluhy na OSSZ. Na základě rozhodnutí sociálky mi chce živnostenský úřad pozastavit živnost.
Poslala jsem na živnostenský úřad žádost o pozastavení rozhodnutí do doby kdy budeme znát výsledek od soudu. Když mi ji zastaví nebudeme moci svým závazkům dostát protože na zaměstnanecký poměr nikde tuto částku nevyděláme. Takže by to bylo jen ztrhávání z platu a dluhy stále porostou. Prosím poradte mi jak mám postupovat. Děkujui

Dobrý den,

aby Vám soud schválil oddlužení, je třeba doložit, že jste schopni aktuálně splnit zákonem stanovený požadavek úhrady alespoň 30 % pohledávek Vašich věřitelů.
Pokud ovšem podáte insolvenční návrh ještě předtím, že bude o přerušení živnostenského oprávnění rozhodnuto, budete svou finanční situaci prokazovat právě příjmy z Vaší podnikatelské činnosti.

Dobrý den rozhodnuto není ale OSSZ chce živnost zastavit. Tím, že podám insolvenční návrh OSSZ
nemusí toto brát v podtaz a nechat mě dál podnikat abychom mohli dostát svým závazkům? děkuji

Dobrý den,

jelikož živnostenský úřad rozhodnutí nevydal, stále jste platně podnikatelem, tedy v tomto duchu by měl být insolvenční návrh podán, jelikož nemůže předjímat, jak živnostenský úřad (a zda vůbec) rozhodne.