Exekuce a vrácení daně (roční vyrovnání daňových záloh)

1 odpověď

Dobrý den,
při provádění exekučních srážek ze mzdy u zaměstnavatele, bude mi do čistě mzdy pro výpočet exekuce započítáno i vyrovnání daňových záloh za rok 2017, nebo mi bude celé vráceno? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, vyrovnání daňových záloh, resp. přeplatek na dani z ročního zúčtování záloh je považován za jiný příjem povinného a je postihován jako samotná mzda. Což znamená, že Vám bude tento jiný příjem přičten k čisté mzdě za daný měsíc a z celé částky se proveden srážka.