Nezabavitelné minimum a jiné srážky ze mzdy - stravenky

1 odpověď

Dobrý den,
pokud má člověk exekuci na plat a zůstává mu nezabavitelné minimum, může se dohodnout se zaměstnavatelem, aby mu z tohoto minima chodily i srážky třeba na stravenky? Je možné toto najít v Občanském zákoníku či Exekučním řádu?
Předem děkuji za informaci a přeji pěkný den.

Dobrý den, benefit stravenek není v exekuční řádu ani občanském soudním řádu upraven. Mám však za to, že si můžete se zaměstnavatelem domluvit, že část finančních prostředků, které jako zaměstnanec doplácíte na stravenky poskytované zaměstnavatelem, budete provádět z částky tzv. nezabavitelného minima, ke kterou můžete nakládat dle svého uvážení.