Exekuce na spoluvlastníka zděděného bytu, domu, nemovitosti - vliv exekuce na zděděný podíl

1 odpověď

Dobrý den.
Po posledním z rodičů, který zemřel 01/2018, bychom měli se sourozencem dědit i 1/12 budovy po jeho rodičích, ve kterém bydlí jeden z jeho sourozenců, který z tohoto objektu vlastní 7/12. Na svou část objektu má uvalenu exekuci. Hrozí i nám z této exekuce sourozence rodiče na těch 7/12 v dědickém řízení a po jeho projednání nějaké platby a případně i jiné závazky?
Může i po nás někdo něco vymáhat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

exekuce je vždy nařízena na konkrétní osobu a exekučním příkazem může být postižen majetek pouze právě této osoby.
Vás jako spoluvlastníků nemovitosti se exekuce dotknout nijak nemůže a soudní exekutor Vaše spoluvlastnické podíly exekucí nijak zatížit nemůže.