Za jak dlouho po ukočení insolvecen požádat o výmaz z rejstříku dlužníků?

1 odpověď

Dobrý den.
V lednu 2018 mi skončila insolvence. Insolvenční správkyně mi řekla, že výmaz z registru dlužníků musím to oběhat sama.
Za jak dlouho po ukončení ins. mužů žádat?
Poradíte mi prosím postup?
Děkuji a přeji hezký den

Dobrý den,

otázkou je, čemu říkáte registr dlužníků.
Pokud myslíte insolvenční rejstřík, tak z něj budou veškeré záznamy o Vaše oddlužení vymazány až po pěti letech ode dne právní moci usnesení, kterým bylo řízení ukončeno.
Pokud myslíte soukromý registr SOLUS, tak ten vede údaje dlužníků 3 roky po úplné úhradě dluhu (anebo 1 rok, jde-li o platby za energie anebo telekomunikační poplatky), tedy v současné době dle mého názoru nedosáhnete výmazu z tohoto registru.