Insolvence a vyhazov z práce, výpověď - co bude dál?

1 odpověď

Dobrý den,
žádala jsem o insolvenci jelikož jsem na tom špatně. Trvalo to déle - děti, vyživovací povinosti, nájem, dávky na bydlení. Když mi to přišlo tak mě z práce dávají výpověď. Podle mě je to kuli tomu že by měli starost. Já nemám teď příjem. Jak to bude pokračovat teď, kdy jsem dostala výpověď neboli vyhazov z práce?
Insolvence je schválena 2:3, 2018 a výpověď taky než seženu práci nemám na splátku 3100 Kč. Dá se požádat třeba o půl roku o odklad zrušení insolvence z důvodu výpovědi v práci, zaměstnání na HPP?
Děkuji Jana.

Dobrý den,

sice zákon tuto možnost explicitně neupravuje, ale z praxe je mi známo, že soudy k žádosti dlužníka umožňují tzv. přerušení insolvence. Tedy že přeruší např. na 3 měsíce oddlužení a samozřejmě o tuto dobu se splátkový kalendář prodlouží.
Kontaktujte Vašeho insolvenčního správce, který je nejkompetentnější k tomu Vám v této situaci poradit.