Zrušení insolvece při splacneí méně než 30% dluhu, závazků věřiteli, věřitelům

1 odpověď

Dobrý den.
03/2018 mám poslední splátku insolvence. Budu mít splaceno 29,56%. Můžou mi insolvenci zrušit, když není víc jak 30%?
Co mám dělat?
Děkuji za odpověď

Dobrý den,
ano, Vaše insolvenční řízení může být zrušeno, jelikož jste nesplnila podmínku uhrazení 30 % pohledávek nezajištěných věřitelů.
Dle ust. § 415 insolvenčního zákona však platí, že soud V8m může přiznat osvobození i v případě, že jste neuhradila zákonem požadovaných 30 %. Soud tak však učiní jen na Váš návrh a za předpokladu, že prokážete, že požadované hodnoty (30 %) nebylo dosaženo v důsledku okolností, které jste nezavinila. Soud zároveň v tomto případě nařídí jednání ve věci.