Odkup družstevního podílu od dlužníka v insolvenci - přihlášení družstva jako věřitele dlužníka

1 odpověď

Dobrý den,
odkupuju družstevní podíl v insolvenci. Zjistila jsem, že s dlužníkem na jeho podílu vázne nesplacený dluh (poměrná část dluhu, který si bral družstvo na odkup domu a pozemku).
Nemělo se družstvo přihlásit do insolvence.

Dobrý den,
doporučuji Vám kontaktovat insolvenčního správce dlužníka s dotazem, zda vůbec může dlužník s družstevním podílem (bytem) disponovat.
Pokud je na majetek dlužníka prohlášen konkurs, dispoziční oprávnění k jeho majetku má jedině insolvenční správce a prodej takového družstevního podílu by byl neplatný.
Pokud je dlužník v oddlužení, avšak družstevní majetek neuvedl v seznamu majetku, platí taktéž výše uvedené.