Lhůta na vrácení přeplatku exekuce exekutorem

1 odpověď

Dobrý den,
po ukončení exekuce mi mají vrátit přeplatek, ale bylo mi sděleno, ze paní účetní je v pracovní neschopnosti a příkaz k odeslání přeplatku zadá až se vrátí z nemocenské.
Je možné že na celém úřadě je jedna účetní? Jak mám postupovat abych dostala co nejdříve své peníze zpět?
Děkuji.

Dobrý den, jde-li o malý exekutorský úřad, možné to je, avšak měla by mít nějakého zástupce právě pro tyto případy. Doporučuji Vám se každý den / obden telefonicky informovat, kdy Vám bude přeplatek vrácen; můžete současně žádost napsat písemně. Na bezodkladné vrácení máte nárok a pokud se exekutor nechce vystavit Vaší stížnosti Exekutorské komoře či Ministerstvu spravedlnosti, že Vám neoprávněně zadržuje peníze, bude jednat.