Lhůta na výmaz z rejstříku dlužníků po ukončení exekuce

1 odpověď

Dobrý den,
ráda bych si vzala s přítelem hypotéku. 2016 jsem však doplatila exekuci, která na mě spadla, když jsem byla spoludlužníkem. Po jaké době dochází k vymazání z rejstříku dlužníků, abych mohla o hypotéku žádat nebo být spoludlužníkem? Dnes (30.03.2018) nemám žádný úvěr ani exekuci.
Děkuji, Renata

Dobrý den, vždy záleží na budoucím věřiteli, jaká má svá vnitřní pravidla pro to, jaký budoucí dlužník je pro něj přípustný a jaký již ne. Žádný jednotný rejstřík dlužníků, podle kterého by se věřitelé museli řídit, neexistuje. Jinak Exekutorská komora vede veřejnou Centrální evidenci exekucí, z níž jsou údaje o vedené exekuci vymazány po jejím skončení (lze si to v CEE ověřit, nejlépe přes czechpoint, jde o placenou službu), ale ani tento údaj nemusí být pro věřitele určující. Doporučovala bych Vám proto informovat se u konkrétního budoucího věřitele na jeho podmínky, za kterých poskytuje své finanční služby.