Exekuce pro neplacení výživného a návrh na snížení alimentů - vliv rozsudku na exekuci

1 odpověď

Dobrý den,
chci se zeptat bývalá manželka na mne podala exekuci, z důvodu dluhu na výživném. Probíhá soud, na snížení alimentů. Vypadá že mohu uspět. Bohužel exekuce je podána před vyhlášením rozsudku. Tudíž mam zaplatit částku o které se jedná a z důvodu, že alimenty jsou nevratné. Bývalá manželka dostala ze mě penize, které by ji vtom případě nenáležely.
Je nějaká moznost se hájit a doplatit výživné, které určí soud, ale je možnost, 6e take nebudu dlužit nic.
Co mohu v teto situaci delat?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, předně bych chtěla uvést, že výživné je pro uspokojování potřeb Vašeho dítěte a nikoliv pro Vaši bývalou manželku, takto by na výživné měla nahlížet ona i Vy. K Vašemu dotazu: pokud byl již podán exekuční návrh a je vedeno exekuční řízení, doporučuji Vám podat návrh na částečné zastavení této exekuce s odůvodněním vedení soudního řízení o snížení výživného, s tím, že uvedete, že návrh doplníte, až budete mít k dispozici pravomocné rozhodnutí soudu. Podáním návrhu na částečné zastavení exekuce si zajišťujete, že exekuce nebude do pravomocného rozhodnutí o něm provedena, tj. např. strhávána část mzdy, apod.