Odpuštění části dluhů v insolvenci 2018 - podmínky, kdo má nárok podle novely

1 odpověď

Dobrý den,
údajně se jedná o prominutí části dluhů v insolvenci na základě novely platné od 1.1.2018. Zajimalo by mě, pokavaď je to správná informace. Jak přesně by to probíhalo a kdo na to má nárok? Popřípadě co proto dlužník musí udělat?
Moc děkuji za odpověď

Dobrý den, projednávaná novela insolvenčního zákona nebyla přijata, tudíž stále zůstává v platnosti znění ust. § 414 insolvnenčího zákona o osvobození od zbytku dluhů po splnění všech povinnosti podle schváleného způsobu oddlužení. Toto usnesení vydává insolvenční soud na návrh dlužníka.