Insolvence a práce v cizině na ŽL, strhávání diet insolvenčním správcem

1 odpověď

Dobrý den,
mám soudem povolenou insolvenci a zajímalo by mě, jestli můžu jít pracovat do ciziny na český živnostenský list a jak to pak je se splátkama, kolik mi toho zůstane a jestli mi insolvenční správce může sebrat i případné diety.
Už jsem se na to jednou insolvenčního správce ptal a ten mi odpověděl velice stroze, "že to musí mít svá pravidla."
Děkuji za jakoukoli odpověď.

Dobrý den. Práce v zahraničí je možná i při probíhajícím oddlužení. Pokud byste pracoval v zaměstnaneckém poměru, musel byste namísto tuzemského zaměstnavatele zajistit, aby z Vašich příjmů ze zahraničí byly na oddlužení poukazovány správné částky. Živnostenské podnikání je již po novele insolvenčního zákona také možné, musel byste ale počítat s tím, že by Vám byly buď všechny nebo část čistých příjmů z podnikatelské činnosti zabavovány ve prospěch úhrady vašich nezajištěných závazků. Jinak způsob srážek by se nezměnil zůstala by Vám tedy stejná částka, jen byste srážky muset provádět Vy. Doporučuji toto opětovně konzultovat a vyjasnit si s Vaším insolvenčním správcem.