Povinnosti kupujícího ve veřejné dražbě a průběh předání nemovitosti dlužníkem v exekuci kupujícímu

1 odpověď

Dobrý den,
byl mi prodán dům ve veřejné dražbě. Chtěla jsem se zeptat, jaké jsou povinosti kupujícího a jak to vůbec vše probíhá.
Děkuji.

Dobrý den, pokud Vám byla vydražena nemovitost v rámci exekučního řízení, vydražitel je povinen po nabytí právní moci usnesení o příklepu (předražku) uhradit nejvyšší podání, na které se započítá uhrazená jistota, ve lhůtě stanovené exekutorem. Po úhradě částky je oprávněn nemovitost převzít a exekutor požádá katastr nemovitostí o zapsání nabytí jeho vlastnického práva ke dni příklepu (předražku). Povinný má po právní moci usnesení o příklepu (předražku) povinnost vydraženou nemovitost vyklidit. O tom je poučen v dotčeném rozhodnutí.