Cestovné a insolvence - patří náklady na cestovní výdaje insolvenčnímu správci nebo zaměstnanci v oddlužení?

1 odpověď

Dobrý den,
mám otázku ohledně pracovních cestovních nákladů. Jsem v insolvenci a zaměstnavatel mě teď posílá na 8 dní dojíždět na jinou pobočku. Nevím zdali mi cestovné, které proplatí mi zůstane nebo se to zahrne do insolvence?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
do částek, které se nezapočítávají do základu pro stanovení výše srážky ze mzdy, se nezahrnují částky poskytované zaměstnanci na náhradu nákladů spojených s pracovním výkonem, zejména cestovní náhrady, náhrady za opotřebení vlastního nářadí, zařízení a předmětů potřebných pro výkon práce a obdobná plnění. Pokud Vám tedy bude za pracovní cesty náležet cestovní náhrada anebo stravné, tyto finanční náhrady srážkám nepodléhají a zaměstnavatel Vám je musí vyplatit v plné výši.