Jak zjistím kde všude dlužím - postup, návod, tipy, rady

1 odpověď

Dobrý den,
můj přítel měl několik exekucí které jsme už uhradili. Nechala jsem si zaslat výpisy soudních řízení ze všech soudů které byly kdy příslušné k jeho adresám trvalého bydliště. Dále jsem si nechala zaslat placený výpis z registru SOLUS, CEE a insolvenčního rejstříku.
Můžete mi poradit co dál bychom měli podniknout k tomu, abychom se dozvěděli další možné dluhy?
Děkuji.

Dobrý den,
všechny již pravomocně zahájené exekuce zjistíte nahlédnutím do Centrální evidence exekucí.
Dále bych požádala finanční úřad s dotazem, zda neeviduje jakékoliv daňové nedoplatky, Českou správu sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovnu, u které je přítel veden (resp. všechny zdravotní pojišťovny, kdy byl kdy evidován).
Zároveň všechny městské úřady obcí, kde měl přítel kdy hlášen trvalý pobyt, jelikož zde může být dluh na poplatcích za odvoz odpadu.
Žádosti o sdělení informací však vždy musí podat přítel; Vám tyto instituce informace o jeho závazcích podat nesmí.