Lhůta na vyplcení výplaty insolvenčním správcem - kolik dnů, týdnů, měsíců, let?

1 odpověď

Dobrý den, mám insolvenci od r. 2014 a současně mám částečný invalidní důchod I. stupně. Čili souběh příjmů. V minulosti jsem své insolvenční správkyni zasílala příjem z důchodu a od ÚP a ona mi vypočetla částku nad nezabavitelné minimum, které jsem jí poslala na účet. Od května 2018 jsem si našla práci na částečný úvazek s tím, že paní insolvenční správkyně požádala firmu o zasílání celé mé mzdy na její účet a ona že provede výpočet a částku, na kterou mám nárok, mi zašle na účet. Nyní se chci zeptat, zda existuje nějaká lhůta, tedy maximální doba, dokdy mi musí doplatek výplaty poslat na účet, protože bohužel toho má hodně, takže i na dotazy odpovídá s týdenním zpožděním apod. Opravdu věřím, že toho má hodně, ale na druhou stranu já potřebuji peníze na to, abych mohla včas poplatit vše, co je potřeba. Děkuji Vám za odpověď.

Dobrý den,

v současné době se za přiměřenou dobu pro rozvržení a vypořádání přijatých částek povařuje doba jednoho týdne.
Pokud by Vám to však činilo potíže, zákon nevylučuje, aby část příjmů byla zasílána Vám. Např. důchod by byl vyplácen Vám a čistí mzda správkyni, přičemž správkyně by provedla dopočet, když výše důchodu je konstantní vždy po celý kalendářní rok.