Insolvenční správce omylem poslal přeplatek jiné osobě než dlužníkovi - kdo vymáhá přeplatek od cizí osoby?

1 odpověď

Dobrý den,
můj insolvenční správce odeslal 16.000Kč před ukončením insolvence neoprávněně nesprávnému člověku, který peníze utratil a k vrácení je laxní.
Po ukončení insolvence insolvenční správce chce, abych si špatně odeslané peníze vymáhal sám, přestože pochybil on. Peníze měl zaslat mně, jednalo se o přeplatek insolvence.
Co mám dělat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
pokud se jedná o pochybení insolvenčního správce, vyzvěte jej, aby Vám přeplatek vyplatit, neboť tak dosud neučinil. Insolvenční správce je nadto proti takovýmto pochybením povinně pojištěn.
V této situaci je vhodné o tomto informovat i insolvenční soud.