Exekuce spoluvlastnického podílu příjezdové cesty - vliv na spolumajitele

1 odpověď

Dobrý den,
zjistili jsme, že existuje exekuce na spoluvlastnický podíl příjezdové cesty. Na této cestě máme podíl také.
Do jaké míry se vztahuje exekuce podílu jiného majitele na nás? Spoluvlastníků je asi 11. Zakoupili jsme chatu, podíl na příjezdové cestě jsme získali dodatkem ke kupní smlouvě dodatečně. U tom, že existuje exekuce na jiného vlastníka podílu, nám prodejce chaty nesdělil.
Děkuji za odpověd. A.

Dobrý den, v exekuci je postižen spoluvlastnický podíl povinného, který také jako jediný může být dražen a vydražen. Exekuce se Vás tedy nijak nedotýká, odhlédnuto od toho, že po vydražení by byl podíl ve vlastnictví jiné osoby. Můžete však podíl sami vydražit a to za lepších podmínek než ostatní dražitelé, neboť máte jako spoluvlastníci předkupní právo (to mají i ostatní spoluvlastníci). O podmínkách uplatnění předkupního práva v dražbě odkazuji na příslušného exekutora, který má povinnost Váš informovat.