Promlčení exekučního nároku - lhůta, za kdy se promlčí nárok na exekuční vymáhání dluhu?

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je exekuční nárok promlčitelný? Mám od soudu i exekutorského úřadu nárok na dlužníka od minulého roku, ale exekutor mu prý nemá co zabavit, nevlastní prý nic, nepracuje a trvalý pobyt má na obecním úřadě. Když byla vystavena exekuce na plat, ukončil zaměstnání.
Musím někde sledovat jeho činnost, podávat další návrhy nebo je lhůta, kdy můj nárok zanikne?
Nebo jak exekutor zjistí, že už něco vlastní a já mám nárok?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud jste podala exekuční návrh a probíhá exekuční řízení, Váš nárok se nepromlčuje. Samo exekuční řízení není časově omezeno a může trvat po dlouhé roky. Exekutor standardně prověřuje majetek, resp. zaměstnání povinného, apod. každé 2-4 měsíce, ale pokud Vy sama zjistíte novou informaci o majetku povinného či jiné významné skutečnosti, exekutora můžete informovat a urychlit tak řízení.