Zabavení diet insolvenčním správcem v insolvenci, oddlužení, osobním bankrotu

3 odpovědi

Dobrý den, jsem již 2 roky v insolvenci, kterou pravidelně splácím. Bohužel jsem musel změnit zaměstnání. Pracuji v Německu, ale jedná se o českého zaměstnavatele. Zajímá mě, jestli mi může soud nebo insolvenční správce diety, které máme za pobyt v Německu zabavit. Děkuji

Dobrý den,
tzv. „diety“ nelze postihnout výkonem rozhodnutí, a to ani v rámci insolvenčního řízení, ani v rámci exekučního řízení.

Dobrý den a ještě jedna otázka. mužů mít na své jméno. Otevřeny euro účet děkuji? Mám insolvenci znova opakuji.

Dobrý den,
ano, můžete; insolvenční správce žádný příkazy k „blokaci“ prostředků na bankovních účtech vydávat nemůže. Je však vhodné o založení bankovního účtu insolvenčního správce informovat.