Otec dítěte v insolvenci neposlal několik měsíců výživné - jak vymáhat alimenty?

1 odpověď

Dobrý den,
chci se zeptat ohledně placení výživného přes insolvenci v době nemocenské jsem student. Chodí mi výživné od otce, který má insolvenci přes insolvenční správkyni. Vše probíhalo v pořádku, než otec byl na nemocenské dva měsíce, tak nepřišlo na výživné ani koruna. Poté další 4 měsíce také nic nepřišlo. Až teď po půl roce přišly peníze, ale jen za aktuální měsíc. Za předchozí půlrok nic nepřišlo.
Mám nějaké právo žádat o peníze aspoň za ty 4 měsíce kdy otec nebyl na nemocenské?
Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,
na výživné máte nárok i v době, kdy byl otec na nemocenské. Dlužné výživné je povinna insolvenční správkyně uhradit ihned, jakmile bude mít v majetkové podstatě prostředky, jelikož se jedná o pohledávku přednostní, tj. dokud nebude zcela uhrazena výživné, ostatní „běžní“ věřitelé nebudou uspokojováni.
Doporučuji zavolat insolvenční správkyni, či jí napsat email, s dotazem, kdy můžete uhrazení dlužného výživného očekávat.