Jak se vyhnout zdědění dluhů po zadlužených rodičích - postup, návod

1 odpověď

Dobrý zde,
mám asi pět exekucí, které nejsem schopen nijak splácet. Nic nevlastním a nejsem zaměstnán. Vzhledem ke zdravotnímu stavu mých rodičů, o které se stará sestra.
Co mám udělat pro to, aby v případě jejich úmrtí nepadly mé exekuce na dědictví? Mám se ho předem vzdát? Nebo ho nějak nepřijmout?
Nebylo by lepší aby mě rodiče vydedili?
Děkuji.

Dobrý den, za trvání exekuce dědictví můžete odmítnout nebo se sestrou uzavřít dědickou dohodu o tom, že bude dědit jen ona, není však vyloučeno, že se exekutor nebo Váš věřitel právními nástroji budou domáhat vydání části Vašeho dědictví po Vaší sestře. V tomto ohledu je „bezpečnější“ dědictví odmítnout, avšak ani tak není tím zaručeno výše uvedené. Vydědění nebo poslední vůle jsou další možnosti, které jsou z uvedeného hlediska nejbezpečnější.