Dluh ve Francii a exekuce v ČR - může se to stát?

1 odpověď

Dobrý den,
žila jsem ve Francii, kde jsem měla byt v nájmu a platila jsem elektřinu. Musela jsem ze dne na den odjet a tak tak jsem na tu společnost (EDF) psala jak email, tak doporučeně dopis, že jsem odjela a že už tam nebydlim a svou adresu v ČR. Doteď mi nepřišla žadná odpověď, až na email od nějaké společnosti, která chce po mě zaplatit dluh u EDF.
Co mám těd dělat, když jsem jim na začatku napsala, ale oni po mě chtějí ať zaplatim zřejme za dobu, kdy už jsem tam dávno nebyla. Mohou to předat do česka k exekuci?

Dobrý den,
jelikož Vámi uváděné musí být řešeno dle francouzského práva, doporučuji v tomto ohledu kontaktovat francouzského advokáta / poradnu.
Všeobecně však platí, že při naplnění podmínek lze provádět i tzv. přeshraniční exekuci.
K tomuto slouží institut evropského exekučního titulu, případně též řízení o prohlášení vykonatelnosti či uznání a výkon soudního rozhodnutí.