Exekuce rodinného domu ve kterém mají rodiče věcné břemeno doživotního bydlení - může to exekutor udělat?

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat mám několik exekucí, může mi exekutor zabavit dům, který mi darovali rodiče a mají tam doživotní věcné břemeno, rodiče stále žijí a dům obývají.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
ano, soudní exekutor může nařídit dražbu Vaší nemovitosti i přes zatížení věcným břemenem užívání ve prospěch Vašich rodičů.
Věcná břemena však ani zpeněžením v rámci exekučního řízení nezanikají.