Rozsudek: přihlašené pohledávky a zbývající část se vrátí povinné - exekutor to nesplnil

2 odpovědi

Dobrý den exekutor mi nechce vyplatit z rozdělované podstaty zbývající část i přesto že v usnesení je že po nabytí právní moci exekutor vyplacení všechny přihlašené pohledávky a zbývající část se vrátí povinné. Dále v odůvodnění v usnesení, je že žádné další pohledávky nebyly přihlášené a žádné nebyly odmítmuté. Dále v odůvodnění v usnesení mě exekutor uvadí že podle § 337c odst. 7 o. s. ř. je povinen jako muj dlůžník vyplatit další pohledavky které nebyly přihlašené do dražby z přeplatku z rozhrhu, i § 337c odst. 7 o. s. ř. zní že nepostupuje-li soud podle odstavce 6, vyplatí se po úhradě všech pohledávek, které mají být uspokojeny, zbytek rozdělované podstaty se vrací povinné. Několikrát jsem se osobně byla informovat o postupu této záležitosti a bud semnou o tom nikdo nechce mluvit a nebo mi pokaždé zdělí že tento zaměstnanec který to má na starost je na nemocenské tudíž mi nemůžou nic ktomu říct po telefonu mi bylo zděleno že mi nic nedají že nemám na to právo dokonce jsem je o vrácení této části žádala i pisemně bohužel žádné odpovědi jsem se do dnešního dne nedočkala a to je toto usnesení již 6 týdnů po nabytí právní moci. Prosím můžete mi mporadit kam nebo nakoho bych se měla obrátit aby mi to bylo vyplaceno nebo zda mam či nemam na ty peníze nárok mockrát děkuji Kazíková

Dobrý den, pokud máte nárok na tzv. hyperochu (ust. § 337c odst. 7 o. s. ř.), je exekutor povinen Vám peníze zaslat na sdělený účet. Toto neplatí, jen pokud byste měla další exekuci a jiný exekutor (či ten samý, pokud by byla vedena u něj) by vydal exekuční příkaz, kterým by tuto hyperochu postihl pro jinou exekuci. O tom byste však měla být informována. Pokud tomu tak není, exekutor postupuje protiprávně. Na jeho jednání si můžete písemně stěžovat u subjektu, který provádí dohled nad činností exekutorů, kterým je Ministerstvo spravedlnosti ČR nebo Exekutorská komora ČR, které mohou zjednat účinně nápravu.

Dobrý den, již zodpovězeno.