Mimořádná splátka insolvence - poplatek insolvenčního správce

3 odpovědi

Dobrý den. Když zaplatím správci mimořádnou splátku insolvence, vezme si nějaký poplatek navíc nad svůj paušál?

Dobrý den,

insolvenčnímu správci bude bez ohledu na provedenou mimořádnou splátku náležet stále odměna ve výši 900, - Kč bez DPH (1 089, - Kč vč. DPH, je-li plátce DPH).

Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat, nedávno mi zemřel dědeček, měl důchodové připojištění, které bylo v případě smrti psané na mě. Jsem v insolvenci a nevím zda peníze které obdržím si mohou ponechat?

Dobrý den,
dle ust. § 412 odst. 1 písm. b) insolvenčního zákona platí, že veškeré hodnoty získané dědictvím jste povinen vydat insolvenčnímu správci.
Pojišťovna Vám však plnění ani nevydá, když pojišťovny vždy lustrují oprávněné osoby, zda nejsou v insolvenci a vyžadují vyjádření insolvenčního správce.