Exekuce na nesvéprávného dlužníka pro pokutu v MHD

1 odpověď

Dobrý den,
pokud dostane nesvéprávný člověk pokutu, kterou nezaplatí a přijde exekuce na ČSSZ, aby mu dlužnou částku strhli z důchodu, proč ji nemohou zastavit, když vědí o jeho nesvéprávnosti.
Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den, pokud máte za to, že je exekuce vedena neoprávněně, je nutno podat návrh na její zastavení. Za osobu s omezenou svéprávností (dle nového občanského zákoníku nelze osobu mít za nesvéprávnou, toliko za omezeně svéprávnou) musí jednat jeho zástupce (opatrovník).