Podnikání v době probíhající insolence - může se to nebo ne?

3 odpovědi

Dobrý den,
má otázka se objevila jako téma! ? Jinak mě zajímá zda člověk během insolvence může podnikat.
Děkuji

Dobrý den,
ano, může.
Soud svým rozhodnutím v případě osob samostatně výdělečně činných stanoví postup pro provádění srážek a určí, aby dlužník zasílal měsíčně zálohy v předpokládané výši příjmu s tím, že tyto insolvenční správce v dané frekvenci přepočítá na základě předloženého účetnictví a daňových přiznání

Dobrý den,
a začít podnikat během insolvence, když má někdo dávno skončené podnikání, asi 20 let...
Děkuji

Dobrý den,
ano, možné to je i tak. Všeobecně to však je komplikovanější než oddlužení osoby, která byla osobou samostatně výdělečně činnou již v době zahájení insolvenčního řízení, neboť u osoby, která začne v průběhu oddlužené „nově podnikat“, není jak určit průměrné příjmy pro stanovení záloh na splátky a tyto tak mohou být reálně stanoveny ve výši vyšší než reálně výdělky.